Likvidace dřevní hmoty

rikastr-likvidace-drevni-hmoty

Likvidace dřevní hmoty po kácení

rikastr-stromolezecZabýváme se rizikovým kácení stromů. Jedná se o stromy, které nelze jednorázově pokácet na zem. V takovém případě je zapotřebí aby pracovním například pomocí stromolezecké lanové techniky vylezl na strom a postupně strom pokácel. V případě zájmu o rizikové kácení stromů nás můžete kontaktovat a přímo se domluvit na Vašem případů nebezpečného stromu, který nelze jednorázově pokácet. Z každého kácení stromů vzniká dřevní hmota, kterou jsme schopni podle Vašich požadavků dále zpracovat.

  • palivové dřevo
  • štěpkování
  • příprava dřevní hmoty podle Vašich požadavků
  • odvoz dřevní hmoty

Pokud zákazník požaduje, můžeme na přání zákazníka připravit kmeny a požadovanou délku. Zajistíme štěpkování nebo odvoz větví  a úklid zbytků po kácení.

Štěpkování

Štěpkování větví nebo dřevní hmoty, je eklogická likvidace odpadů po kácení stromů. Tzv. štěpku, lze získat pomocí zařízení kterému se říká štěšpkovač. Štěpku lze připravit prakticky z každého dřeva, dřevněné hmoty. Výhodou štěpky je možnost použít jí jako palivo na topení v krbech nebo kamopnech, Po případy topení je však zapotřebí štěpku usušit.

Štěpka

Štěpka vzniká při štěpkování dřevní hmoty a lze použít jako palivo do krbů a kamen, nebo jako mulčovací kůra por stromy a keře. Oproti klasické mulčované kůře, která se klasicky používá na záhonech má štěpka výhodou delší životnosti z důvodu delšího rozkladu.

Dostupnost likvidace hmoty

Stejně tak jako rizikové kácení a výškové práce se snažíme zákazníkovi nabídnout i úklid a odvoz dřevní hmoty. Naším domovem odkud k Vám vyrážíme je Sázava. Naším cílem jsou především Střední Čechy, Benešov, Kutná Hora a Praha. V případě zájmu, ale k Vám rádi vyrazíme v podstatě po celé České republice.

ZADAT POPTÁVKU