Výškové práce

vyskove_prace_rikastrVýškové práce pomocí horolezecké techniky je varianta, kterou nabízíte a při které nebudete potřeba žádnou výstavbu lešení. Za dobu fungování našich pracovníků v oboru výškových prací jsme získali cenné zkušenosti. pokud se bavíme o výškových pracích snažíme se vždy odvádět kvalitní práci.

 

Kategorie výškových prací:

 • práce ve výškách
 • výškový servis
 • opravy střechy okapů
 • odstraňování sněhu a ledu ze střech
 • čištění výškových oken
 • výškové mytí fasád

Výškové práce technologie

Výškové práce jsou souhrnné označení pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou. Výškové práce jsou definovány jako práce a pohyb pracovníka na pracovišti s nebezpečím pádu z výšky nebo do hloubky, propadnutím nebo sesutím, nebo nad vodní hladinou či jinou látkou, kde při pádu do ní hrozí nebezpečí utopení, udušení, poleptání nebo akutní otrava. Pod pojmem „výšková práce“ je nejznámější systém lanového přístupu, tedy s využitím lezeckých technik, které se dělí do několika kategorií:

 • Horolezecká technika
 • Speleologická technika
 • Speciální technika průmyslového lezectví
 • Stromolezecká technika

Práce s využitím lanových technik jsou mnohdy cenově výhodnější a časově méně nákladné nežli stavba pomocí lešení. V případě výškových prací pomocí lanové techniky odpadají výdaje za transport lešení na pracoviště, časové prodlevy potřebné na montáž a demontáž lešení, povinnost vytvoření předávacího protokolu před uvedením postaveného lešení do provozu.

Čistění okapů

Každý dům či barák má svůj okap, kde se časem usazuje sem tam něco co je třeba vyčistit, aby okap fungoval tak jak ji uživatel přeje. Pro čištění okapů je výhodně využít pracovníka, který provádí výškové práce a je schopen okap vyčistit. Naši pracovníci používají horolezské techniky s využítím lanové techniky. Pokud chcete, aby okap správně fiungoval doporučuje se čištění přibližně dvakrát za rok. Čištění však závisí na umístění domu v danmé lokalitě. Pokud například v okolí domu jsou vzrostlé stromy doporučuje se čištění okapů intenzivnější. Jedině čištěním okapů zaručíte, aby fungovali tak jak mají.

Montáže reklam a billboardů

Pokud hledáte někoho kdo by Vám umístil reklamu na obtížně dostupné místo jste na správné webové stránce. Zajistíme pro Vás montáž a aplikaci reklam či billboardů pomocí lanové techniky. Máme rozsáhlé zkušenosti s montáží billboardů například u dálnice D1 z Prahy na Brno. Víme, že montáž billboardů je celoroční činností a proto jsme schopni provádět montáže po dobu celého roku ve všech ročních období.

Mytí oken

Mytí oken pro vysoké administrativní budovy je často velice prestižní záležitostí. Kdo by nechtěl mít ze své kanceláře stále pěkný výhled bez toho aby jej rušili nečistá okna. Právě proto nabízíme výškové mytí oken, kdy náš pracovník využívá lanové nebo horolezecké techniky k tomu aby se dostal i na obtížně dostupná místa a umyl okna ke spokojenosti zákazníka.

 • Mytí oken, výloh a výkladních skříní
 • Mytí fasád administrativní budovy

Odstranění padajícího sněhu ze střechy budovy

V zimních měsících hrozí riziko pádu sněhu nebo rampouchů ze střechy domů. Zbavte se této hrozby, abyste ochránili majetek a zdraví spoluobčanů, ale také aby nedocházelo k zatékání do Vašich domů a objektů. Jedním z nějvětších nebezpečí v zimních měsících je právě pád vzniklého rampouchu z okraje střechy nebo zamrzlého okapu.

 • odstranění sněhu a ledu ze střech a okapů
 • čistění zamrzlých okapů

Zajistíme bezpečné odstranění zmrzlého sněhu a rampouchů na bezpečné místo.

Výškové práce dostupnost

Naše působnost je jako u rizikového kácení stromů směřována především na okolí Benešova, Prahy a Středních Čech. Naším sídlem je město Sázava odkud k Vám vyrážíme ať už za rizikovým kácením stromů nebo provádění výškových prací. Rádi k Vám vyrazíme, ale v podstatě po celé České republice.